An international ensemble

NASZESKŁADNIKI

W Müller używamy tylko wybranych składników ... Więc już to wiesz? Sprawdźmy, czy faktycznie! Weź udział w quizie o składnikach!

Nasze składniki - Müller Quiz

DELIKATNAWANILIA

Królowa przypraw

Nawet Aztekowie wykorzystali słodki aromat wanilii, aby złagodzić gorycz kakao. Wanilia, gatunek orchidei, pierwotnie pochodzi z Ameryki Środkowej i obecnie jest uprawiana głównie na wyspach na Oceanie Indyjskim. Po zbiorach strąki wanilii przechodzą złożony 4-tygodniowy proces, co jest jednym z powodów ich wysokiej ceny: wanilia jest, po szafranie, drugą najdroższą przyprawą na świecie.

Nasze składniki - Müller Quiz

CHRUPIĄCEORZECHY

Kto łupie orzechy? Ile orzechów je średnio każdy Niemiec rocznie?

A. 0,5 KILOGRAMA B. 2,5 KILOGRAMA C. 3,7 KILOGRAMA

Twarda skorupa - pyszny rdzeń

Orzechy oczywiście przyspieszają bicie serca nie tylko wiewiórki: średnio 3,7 kg pysznych ziaren jest spożywanych rocznie przez jedną osobę - duża część, oczywiście, w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Nasze składniki - Müller Quiz

EGZOTYCZNYCYNAMON

Przyprawa z historią

Cynamon to jedna z najstarszych znanych przypraw. Już w 3000 r.p.n.e. w Chinach odkryto, że warstwa pomiędzy zewnętrzną i środkową korą drzewa cynamonowego rozwija pyszny aromat po wysuszeniu i zmieleniu. Rozróżnia się cynamon cejloński i cynamon Cassia, przy czym delikatny cynamon cejloński ze słodkim, lekko gorącym aromatem jest uważany za wyższej jakości.

Nasze składniki - Müller Quiz

POBUDZAJĄCAKAWA

Pobudzacz z Afryki

Uważa się, że krajem pochodzenia kawy jest region Kaffa w Etiopii. Ziarno kawy - mówiąc potocznie - wcale nie jest ziarnem, ale nasionkiem wiśniowych owoców krzaka kawy. Istnieje około 40 różnych odmian na całym świecie, ale najczęściej stosuje się odmiany Arabica i Robusta. Szczególnie ważne dla smaku kawy jest palenie: temperatura i długość decydują o aromacie.

Nasze składniki - Müller Quiz

POCZCIWAKASZA MANNA

Najlepsze ziarno

Kasza manna jest przygotowywana podobnie jak mąka - jednak młyn jest ustawiony do mielenia ziarna bardzo drobno. Oprócz kaszy manny pszennej, dostępna jest kasza manna z owsa, jęczmienia, prosa lub gryki. Do naszego pudru z kaszy manny Müller z sosem wiśniowym używamy najlepszej kaszy manny kukurydzianej, a do innych naszych kaszy manny z pszenicy durum.

Nasze składniki - Müller Quiz

MOCNYRYŻ

Jaka odmiana ryżu idealnie nadaje się na pudding ryżowy?

A. RYŻ BALILA B. RYŻ BASMATI C. RYŻ DO RISOTTO

Ziarno mocy

W przypadku ryżu na mleko (RISO) Müller najczęściej stosowany jest okrągły ryż Piemontese - tradycyjna, oryginalna odmiana BALILA. Jest idealny do przyrządzania budyniu ryżowego, ponieważ podczas gotowania pochłania dużo płynu. Najlepsze warunki na smaczny i wysokiej jakości budyń ryżowy.

Nasze składniki - Müller Quiz

RÓŻNORODNOŚĆ OWOCÓW

Ile jest różnych rodzajów owoców?

A. około 20,000 B. około 40,000 C. około 60,000

A wszystkiemu winne jest jabłko

Zjedzenie jabłka spowodowało, że Adam i Ewa zostali wygnani z raju, ale jabłko jest również odpowiedzialne za to, że na świecie istnieje ponad 40 000 różnych rodzajów owoców.Samo jabłko zawiera 20 000 odmian, a zatem stanowi ich połowę.

Gratulujemy pysznych punktów! Wiesz, czym jest dobry smak. Tak trzymaj!

W końcu masz to, zdobywasz punktów. Jak na przypadkowego smakosza, całkiem pysznie!

Możesz wierzyć lub nie, ale zdobyłeś tylko punkty. Niesmacznie. Spróbuj ponownie!