Nasz wkład w Twoje dobre samopoczucie

Właściwy mix ma znaczenie...

Zbilansowana, zdrowa dieta ze zdrową żywnością, dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i składników prozdrowotnych.

Piramida żywieniowa Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie przedstawia zalecenia żywieniowe oparte na obecnym stanie wiedzy.

Ważny wkład w zrównoważoną dietę ma mleko i wszystkie produkty mleczne, takie jak: jogurt, twaróg i ser. Są prawdziwymi „pakietami składników odżywczych”. Ponieważ mleko zawiera prawie wszystkie składniki odżywcze, których ludzie potrzebują na co dzień - w swojej złożoności, mleko nie jest traktowane jak napój, ale jako pożywienie. 

Z energią przez na cały dzień...

Udany dzień wymaga dobrego startu - w tym,zdrowego i pysznego śniadania. Na żadnym stole nie powinno zabraknąć jogurtu, płatków śniadaniowych lub produktów pełnoziarnistych, świeżych owoców lub soków owocowych. Są nie tylko pyszne - zapewniają również wysokiej jakości białko, łatwo przyswajalny tłuszcz pochodzący z mleka i inncyh produktów z niego wytwarzanych, a także cenne minerały i witaminy.

Ci, którzy jedzą pięć razy dziennie, mają ich więcej...

Oprócz śniadania, obiadu i kolacji w menu powinny znaleźć się dwie małe przekąski. To zapewnia wydajność fizyczną i psychiczną. Ponieważ przekąski zapobiegają gwałtownemu spadkowi poziomu cukru we krwi między głównymi posiłkami. Najlepszą przekąską są świeże owoce lub produkty mleczne - to prosty wybór, a jak dobrze smakuje!

To sprawia, że dzieci są silne...

Dla dzieci w fazie wzrostu zalecana jest żywność o dużej zawartości składników odżywczych. Są to pokarmy zawierające wysokiej jakości białko, węglowodany i tłuszcze, a także witaminy, mikroelementy i minerały.

W szczególności wapń jest niezbędny do wzrostu kości i różnych procesów metabolicznych. Pół litra mleka, filiżanka jogurtu i dwa plastry sera dzienne pokrywają dzienne zapotrzebowanie na wapń u nastolatka (13 - 19 lat / 1000 - 1200 mg).

Sport czyni dzieci mądrymi!

Oprócz zrównoważonej diety duże znaczenie ma także ruch i ćwiczenia. Sport zapobiega otyłości, wspiera rozwój mięśni i kondycję fizyczną, a także jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju psychicznego dzieci!

Sprawny dzięki ćwiczeniom...

Obok zrównoważonej diety, ćwiczenia są ważnym czynnikiem ochrony zdrowia.

Każdy, kto ćwiczy regularnie i efektywnie, a tym samym traci więcej energii niż spożywa, staje się sprawniejszy fizycznie i psychicznie, wzmacnia swój układ odpornościowy oraz serce i krążenie, a także zapobiega nadwadze - chorobie cywilizacyjnej nr 1.

Czynnik dobrego samopoczucia...

Aktywność fizyczna nie tylko spala nadmiar kalorii, ale ma również pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne oraz sprzyja uczeniu się i koncentracji. Uważa się, że związek między ćwiczeniami, a zdrowymi nawykami żywieniowymi ma przyczyny ewolucyjne.